z zebrania Zarządu Oddziału w dniu 6 maja 2013r. ul. Siostrzana 11
Miesięczne archiwum: Czerwiec 2013
44 Edycja – Konkurs SITK RP prac dyplomowych dla szkół wyższych rozstrzygnięty
Wzorem lat ubiegłych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie zorganizowało 44. już edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową uczelni Krakowa w dziedzinie transportu i budownictwa komunikacyjnego za rok 2012. Sąd Konkursowy obradował w następującym składzie:
„TAK TO BYŁO” – Historia powstania betonu
W imieniu Krajowego Klubu Miłośników Historii i Zabytków Transportu zapraszamy na trzecią z kolei prelekcję: „TAK TO BYŁO”, która odbędzie się w siedzibie Oddziału SITK RP w Krakowie przy ulicy Siostrzanej nr 11 w dniu 15 lipca (poniedziałek) b. r. o godzinie 1600.
Dobre praktyki stosowane w zarządzaniu systemem transportu zbiorowego Krakowa
21 czerwca 2013r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zorganizowało seminarium pn. „Dobre praktyki stosowane w zarządzaniu systemem transportu zbiorowego Krakowa”.
Zebranie – 24 czerwca 2013 r.
Najblizsze posiedzenie Zarządu odbędzie się 24 czerwca 2013 roku o godzinie 17:00
Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta
TMIR – Maj 2013
Olgierd Wyszomirski: Funkcjonowanie transportu trolejbusowego w miastach partnerskich projektu Trolley
Streszczenie: W latach 2010 – 2013, w ramach programu Komisji Europejskiej „INTERREG Europa Centralna” z dominującym wkładem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowany był projekt Trolley, poświęcony promocji trolejbusu jako ekologicznego i efektywnego ekonomicznie środka transportu w miastach i regionach Europy Centralnej. Miastami partnerskimi projektu Trolley, w których eksploatuje się trolejbusy zostały: Brno, Eberswalde, Gdynia, Parma, Salzburg i Szeged. W Katedrze Rynku Transportowego Uniwersytetu Gdańskiego, uczestniczącej w projekcie, zbadano m. in. funkcjonowanie transportu trolejbusowego w tych miastach. W artykule przedstawiono wyniki badań w zakresie etapów rozwoju transportu trolejbusowego, jego stanu w 2011 r., zarządzania tym transportem, organizacji przewozów oraz planów na przyszłość. W rozwoju transportu trolejbusowego w miastach partnerskich projektu Trolley występowały okresy ekspansji i regresu. Obecny stan tego transportu jest w nich zróżnicowany, zarówno w zakresie długości tras, jak i liczby eksploatowanego taboru. Zarządzaniem jego funkcjonowaniem na szczeblu władz publicznych zajmują się związki transportowe lub zarządy transportu.