Najblizsze posiedzenie Zarządu odbędzie się 2 września 2013 roku o godzinie 17:00 w siedzibie przy ul. Siostrzanej 11.
Miesięczne archiwum: Sierpień 2013
„TAK JEST” – Linie Kolejowe w Ameryce Północnej cz.2
W imieniu Krajowego Klubu Miłośników Historii i Zabytków Transportu zapraszamy na piątą z kolei prelekcję: "TAK JEST – linie, które trzeba zobaczyć", która odbędzie się w siedzibie Oddziału SITK RP w Krakowie przy ulicy Siostrzanej nr 11 w dniu 16 września (poniedziałek) b. r. o godzinie 16:00.
Jerzy Hydzik, przedstawi Państwu zbudowane w Ameryce Północnej ciekawe linie kolejowe - ich historię, trasę po której biegną, czas przejazdu a nawet ceny biletów. Wszystko optarzone jest mnóstwem zdjęć a także pokazem krótkich filmików.
Protokół nr 8 (46) 2013
z zebrania Zarządu Oddziału w dniu 8 lipca 2013r. ul. Siostrzana 11
wyjazd techniczno-integracyjny pn.: POŻEGNANIE LATA 2013
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Krakowie wspólnie z Kołem Zakładowym SITK RP przy Politechnice Krakowskiej organizuje w dniach 28 sierpnia – 01 września 2013 r. (środa-niedziela) wyjazd techniczno-integracyjny pn.: POŻEGNANIE LATA 2013.
TMIR – Lipiec 2013
Marek Bauer: Porównanie technik pomiaru czasu przejazdu pojazdów transportu zbiorowego
Streszczenie: W artykule przedstawiono znaczenie oraz możliwości wykorzystania często niedocenianych badań czasu przejazdu w komunikacji zbiorowej. Tymczasem czas przejazdu stanowi jeden z najistotniejszych elementów podróży i ma istotny wpływ na wybór środka transportu. Omówiono zakres pozyskiwanych informacji przy różnych metodach i zróżnicowanej dokładności prowadzenia pomiarów czasu przejazdu, z uwzględnieniem rozwoju zaawansowanych technik pomiarowych. Przedyskutowano potencjalne efekty zastosowania poszczególnych metod i technik pomiarów. Szczególną uwagę poświęcono problemowi szczegółowości rozbicia czasu przejazdu linii (lub korytarza komunikacyjnego) na poszczególne procesy ruchu. W najprostszej metodzie pomiaru tradycyjnego, uzyskiwane wyniki umożliwiają jedynie wyznaczenie czasu trwania kolejnych modułów między-przystankowych na linii, skupiających przejazd i postój na przystanku.