W dniach 14 i 18 maja br. odbyło się seminarium „Kraków okiem rowerzysty”. Ze względów organizacyjnych składało się ono z 2 części. I cześć seminarium odbyła się w dniu 14 maja w sali konferencyjnej GDDKIA Oddział w Krakowie, natomiast II część odbyła się w dniu 18 maja na krakowskich ścieżkach rowerowych. Organizatorami seminarium było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Krakowie, Koło Zakładowe SITK RP przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie oraz Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Udział w seminarium wzięło 21 osób. Uczestniczący to przedstawiciele GDDKiA Oddział w Krakowie, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa oraz biur projektowych.
Miesięczne archiwum: Lipiec 2013
XVII Konferencja Naukowa
Odnośnik
Drogi Kolejowe 2013
Politechnika Krakowska im Tadeusza Kościuszki
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie
Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
mają zaszczyt zaprosić na
xvii konferencję naukową
drogi kolejowe 2013
Kolejowo-winna wyprawa braterska na Węgry
Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, obiady, kolacje, nocleg w Egerze i Budapeszcie, wstęp Muzeum Andy Warhola, Wstęp Zamek Godollo, Wstęp Muzeum Transportu
By potwierdzić swoją rezerwację nalezy wpłacić na podane konto: 43 1240 4722 1111 0000 4859 0666
zaliczkę w wysokości 250 zł/ osobę do dnia 10 sierpnia 2013 r.
„TAK JEST” – Linie Kolejowe w Ameryce Północnej
W imieniu Krajowego Klubu Miłośników Historii i Zabytków Transportu zapraszamy na czwartą z kolei prelekcję pt.:„TAK JEST” z serii „linie kolejowe, które koniecznie trzeba zobaczyć” Prelekcja zostanie przedstawiona w siedzibie Oddziału SITK RP w Krakowie przy ulicy Siostrzanej nr 11 w dniu 12 sierpnia (poniedziałek) b. r. o godzinie 1600.
TMIR – Czerwiec 2013
Łukasz Gryga, Michał Wojtaszek, Grzegorz Firlejczyk: Obszarowy system sterowania ruchem i nadawanie priorytetu dla transportu zbiorowego w Krakowie
Streszczenie: Przedmiotem artykułu jest opis rozwoju Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem na ulicach Krakowa, a także nadawanie priorytetu pojazdom komunikacji miejskiej na sygnalizacjach świetlnych. Autorzy w pierwszej kolejności podjęli próbę zaprezentowania podstaw tworzenia dobrych programów sygnalizacyjnych, określonych na podstawie własnych doświadczeń zawodowych. Następnie, przedstawiony został pierwszy wdrożony w Krakowie Obszarowy System Sterowania Ruchu, zrealizowany w ramach projektu Krakowski Szybki Tramwaj. Zaprezentowano również pierwsze wnioski i efekty realizacji tego projektu. W dalszej kolejności autorzy omówili kolejny wdrożony system, powstały przy okazji budowy linii tramwajowej na Mały Płaszów. Na koniec tej części artykułu zawarto listę projektów związanych z rozszerzeniem posiadanych systemów sterowania ruchem zarówno o zadania aktualnie realizowane, jak i przewidziane do wykonania w najbliższym czasie.
Protokół nr 7 (45) 2013
z zebrania Zarządu Oddziału w dniu 24 czerwca 2013r. ul. Siostrzana 11
Protokół nr 6 (44) 2013
z zebrania Zarządu Oddziału w dniu 3 czerwca 2013r. ul. Siostrzana 11